Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Informace » O čajích
O čaji - značky čajů v naší nabídce

Nabídka čajů v našem e-shopu se zaměřuje především na "drahokam v Indickém oceánu" - ostrovní stát Srí Lanka, tedy čaje z Cejlonu. Jednak z důvodu vysoké kvality samotného čaje, tak i faktu, že tyto čaje jsou balené hned po zpracování přímo na Cejlonu a necestují po světě v jutových pytlích, navíc převážná většina čajů je balena v nádherných krabičkách vhodných jako exkluzivní dárky. Tedy produkty plně odpovídající záměru e-shopu nebeská dokonalost - vysoká kvalita, exkluzivita a příjemná cena.

Srí Lanka - čaje z Cejlonu

Srí Lanka je jedním z celosvětově nejvýznamnějších vývozců čajů výborné kvality (2. největší vývozce po Číně) a také i specifické chuti v závislosti na oblasti pěstování. Přestože rozloha tohoto ostrova je přibližně srovnatelná s rozlohou ČR, nabízí plantáže umístěné v nížinách (čaje s označením Low Grown), středních polohách (označení Mid Grown) a především naprosto jedinečné a vynikající vysokohorské čaje (označení High Grown), kam patří oblast Nuwara Eliya s čaji přezdívanými jako "šampaňské mezi čaji". Mezi nejvýznamnější čajové oblasti na Srí Lance patří oblasti Nuwara Eliya, Uva, Dimbula, Ruhunu, Kandy či Radella, odkud máme oblastní zelený čaj Radella.

Low Grown - nížinné čaje z plantáží do 600m n.m. se vyznačují silným nálevem, výraznější chutí i nádechu hořkosti, kouře či koření (např. oblast Ruhunu). Přibližně 49% objemu produkce.

Mid Grown - střední čaje z plantáží pěstované v oblastech s nadmořskou výškou od 600m do 1200m v sobě skrývají rysy nížinných i vysokohorských čajů. Barva nálevu je zlatohnědá či tmavě oranžová, chuť je středně intenzivní s jemnou hořkostí a nádechem bylinek a dřeva. Typickými oblastmi jsou Dimbula, Kandy či UVA. Přibližně 32% objemu produkce.

High Grown - vysokohorské čaje pěstované v nadmořských výškách od 1200m mají pomalejší růst, což ovlivňuje chuť čaje stejně jako další vlivy. Vysokohorské čaje mají světlý nálev a chuťově jsou jemné a spíše pikantnější se svěžím ovocným nádechem s minimální hořkostí. Jemný lehký čaj nejen pro chvíle pohody. Nejvýznamnějším představitelem vysokohorské čajové oblasti je právě světoznámá oblast Nuwara Eliya a její excelentní čaje mezi odborníky přezdívané "šampaňské mezi čaji". Na High Hrown čaje připadá zbývajících 19% objemu produkce.

Mezi zvláštnosti Cejlonských čajů patří logo cejlonského lvíčka uváděné na obalech čajů splňujících nejvyšší kvalitu suroviny i zpracování a zároveň pokud jsou balené přímo na Srí Lance. Použití této ochranné známky je pro výrobce zpoplatněno (jak jinak, že...) a tak logo nemusíte najít na všech čajích, které velice přísné normy splňují (například Tarlton - Venture Tea). "Lion Logo" naleznete na obalech námi prodávaných čajů Basilur i Tipson.

Zajímavost z nabídky: v e-shopu naleznete přes 330 čajů, z toho 198 druhů je balených v exkluzivních plechových krabičkách :-)

Basilur Tea Export

Jedna z nejmladších a nejrychleji rostoucích firem zpracovávajících čaj na Srí Lance.  Při zpracování používá nejmodernější technologie při zachování tradičních postupů zpracování čaje. Důraz je kladen na maximální kvalitu produkovaného čaje, což je podpořeno i mezinárodně uznávanými certifikáty ISO a HACCP. Nechybí tradiční logo cejlonského lvíčka - ochranná známka pro cejlonské čaje nejvyšší kvality.

Firma Basilur se od konkurence odlišuje také exkluzivním designem balení svých výrobků - papírové i plechové obaly luxusního vzhledu. Spojením luxusního a jedinečného designu balení a vysoké kvality čaje vzniká exkluzivní produkt - čaje s nejkrásnějším balením na trhu! Použití 100% přírodních produktů je samozřejmostí, ochucené sypané čajové směsi obsahují především ochucující části rostlin doplněné 100% přírodním aroma. Basilur pravidelně získává různá ocenění v oboru výroby čaje. Pod Basilur patří také značky Tipson a Vazar.

Tipson

Součást značky Basilur je značka Tipson, která pokračuje v myšlence mateřské značky, ale zaměřuje se na čaje se skvělým poměrem mezi kvalitou a cenou. V nabídce naleznete také krásné plechové obaly.

Vazar

Další značka patřící pod Basilur Tea Export. Čaje prodávané pod značkou Vazar jsou určené pro běžné pití a nižší cenovou relací. Tím se snaží oslovit širší okruh zákazníků.

Tarlton - Venture Tea

Společnost Venture Tea se zabývá zpracováním kvalitního cejlonského čaje a své produkty prodává pod značkou Tarlton. Splňuje přísné normy, avšak z finančních důvodů nepoužívá zpoplatněnou ochrannou známku "Lion Logo". Výsledkem jsou kvalitní čaje v pěkných obalech (včetně plechových krabiček) se zachováním velice příjemné ceny.

AKBAR

Rodinná firma Akbar Brothers je dlouhodobě největším vývozcem čajů ze Srí Lanky. Splňuje přísné mezinárodní normy ISO a HACCP. Po celém světě je známa jako výrobce produktů se skvělým poměrem mezi kvalitou a cenou. Bohužel její nabídka v ČR není natolik zajímavá, abychom se jí více věnovali ve svém sortimentu (pár dostupných papírových krabiček sypaných čajů v nabídce máme; levné nebalené ochucené sáčkové čaje už ne).

Čaje z ostatních zemí

Twinings - R. Twining & Co Limited

Anglická firma s čaji vznikla roku 1706 v Londýně, její logo je jedním z nejdéle používaných log po celém světě až dodnes. Jedna z firem, která pomáhala psát historii čaje. Nabídka Twinings je spíše o čajových směsích než jednodruhové kvalitní čaje. V naší nabídce naleznete pouze několik plechovek klasických směsí v jednoduchém klasickém designu a originálních směsí Twinings s ochrannou známkou: Lady Grey, Prince of Walles. Zbytek dostupné nabídky není v souladu s cílem tohoto e-shopu.