Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

21. 01. 2017 | Jak vybrat...

Ochucené zelené čaje - které lze vybrat z naší nabídky I.

Ochucené zelené čaje - které lze vybrat z naší nabídky I.

Zelený čaj s jasmínemV minulém díle na téma Jak vybrat... jsem Vám slíbil článek o ochucených zelených čajích v nabídce našeho e-shopu. Nejprve si probereme čaje se stejnou příchutí, tedy "královskou klasiku" s jasmínem a poté dva čaje s mátou. Následně i další čaje podle jednotlivých produktových řad, neboť ty už jsou každý jiný bez opakování stejných příchutí. Řeč bude pouze o čajích ochucených ovocnými složkami, tedy čaje pouze aromatizované zde uvádět nebudu.

Hned na úvod připomenu, že zelené čaje zaléváme vodou o teplotě do 80°C a louhujeme maximálně 3 minuty.

 

Zelený čaj s jasmínem

Zelenému čaji s jasmínem právem patří královské první místo na poli ochucených zelených čajů. Tradice čaje s jasmínem vznikla v Číně. Je velice oblíben pro svoji jemně nasládlou chuť s nezaměnitelnou květinovou vůní. Oblíbenosti jistě přidávají i údajné příznivé účinky, jejich rozbor ovšem necháme na specializované herbáře. Každopádně čaj s jasmínem je vynikající a ideální k vychutnání pro chvíle pohody, relaxace a uvolnění od stresu. Samozřejmě každému jasmínová příchuť či vůně vyhovovat nemusí.

Trochu mě mrzí, že firma Basilur nemá sjednocený design pro papírové a plechové balení, na chuti čaje to ovšem nic nemění. V nabídce je zelený čaj v řadě Book jako nádherná kniha precizně vytvořená z plechu včetně 3D struktury v elegantní červeno-černé barvě s obrázkem čínského paláce. Po otevření krabičky naleznete znovuuzavíratelný zip sáček se 100g sypaného čaje, kde obsah jasmínu je 1 %. BASILUR Book Legends Celestial Empire 100g, plechová krabička - kniha (č. 7360)

Další balení v plechové krabičce je z řady 2v1: BASILUR 2v1 Jasmine & Green 50g & 75g, plechová krabička (č. 7539). Toto balení je složeno ze dvou částí. V jedné části je neochucený zelený čaj Young Hyson (75g) a v druhé části je ten stejný zelený čaj s jasmínem (50g; jasmín 1%).

Třetí možností je zelený čaj s jasmínem v "ekonomické" papírové krabičce náležící do řady Bouquet, nemá ovšem variantu v plechovém obalu: BASILUR Bouquet Jasmine 100g, papírový obal (č. 7675)

BASILUR Book Legends Celestial Empire 100g, plechová krabička - kniha BASILUR 2v1 Jasmine & Green 50g & 75g, plechová krabička BASILUR Bouquet Jasmine 100g, papírový obal

Zelený čaj s mátou/ s marockou mátou

Není máta jako máta, ta přímo z Maroka se nepatrně liší a navíc jde o označení kombinace zeleného čaje s mátou, který je populární právě v Maroku. V nabídce firmy Basilur jej naleznete v řadě Orient v plechové krabičce se základnou tvaru půlměsíce s orientálními vzory pod označením BASILUR Orient Moroccan Mint 100g, plechová krabička (č. 7586) a také v "ekonomické" papírové krabičce BASILUR Orient Moroccan Mint 100g, papírový obal (č. 7665).

Další zelený čaj s mátou patří do řady Bouquet a je stejně chutný jako "Marocká máta". Můžete se tedy při výběru rozhodovat i podle vzhledu jednotlivých balení. Opět je k dispozici plechová krabička BASILUR Bouquet Green Freshness 100g, plechová krabička (č. 7544) i papírová krabička BASILUR Bouquet Green Freshness 100g, papírový obal (č. 7642).

BASILUR Orient Moroccan Mint 100g, plechová krabička BASILUR Orient Moroccan Mint 100g, papírový obal BASILUR Bouquet Green Freshness 100g, plechová krabička BASILUR Bouquet Green Freshness 100g, papírový obal

Řady Book Love Story & Tea Book - vybavte si knihovnu

ukázka otevřené knihyŘeč je opravdu o knihách. Tedy o plechových krabičkách velikosti a tvaru knihy, kterou můžete otevřít. Pouze místo listů papíru naleznete sáček s čajovými lístky a ovocnou ochucující složkou. Jsou nádherné a naprosto úchvatné pro toho, kdo tyto knihy vidí poprvé. Precizní zpracování s 3D povrchovým efektem a nádhernou grafikou nemá obdoby. S jednou knihou jsme se dnes již seznámili a to s knihou Celestial Empire se zeleným čajem s jasmínem. V nabídce jsou ale i další skvělé "knižní kousky".

Trilogie čajů Love Story jsou vynikajícím dárkem především pro ženy, které se rády pochlubí i nádhernými krabičkami a dají je na obdiv i vystavením do poliček. S nimi u své partnerky zabodujete! (Tip navíc - nezapomeňte i na puget růží ;-) )

A pokud chcete celou kompletní trilogii, připravili jsme ji jako samostatný produkt se zvýhodněnou cenou - Trilogie knih BASILUR Love Story 3x 100g, plechové krabičky.

  • Love Story I. (č. 7350) - zelená obdoba čaje Earl Grey: zelený čaj GPSP, chrpa 1 %, světlice 1,5 %, přírodní aroma (bergamot)
  • Love Story II. (č. 7351) - černý čaj, zelený čaj, amarant 2 %, přírodní aroma (mandle, růže)
  • Love Story III. (č. 7352) - velice oblíbená příchuť piňakolády: zelený čaj GPSP, amarant 2 %, přírodní aroma (bílý rum, ananas, kokos)

BASILUR Book Love Story I. 100g, plechová krabička BASILUR Book Love Story II. 100g, plechová krabička BASILUR Book Love Story III. 100g, plechová krabička

Tyto knihy jsou v nabídce i v ekonomické variantě po 75g v papírové krabičce (též i jako celá Trilogie knih BASILUR Love Story 3x 75g, papírové krabičky):

BASILUR Book Love Story I. 75g, papírová krabička BASILUR Book Love Story II. 75g, papírová krabička BASILUR Book Love Story III. 75g, papírová krabička

 

Poslední knihou se sypaným čajem je BASILUR Tea Book III. Green 100g, plechová krabička - kniha (č. 7605) v tmavě zelené matné barvě se zimním motivem. Nalezntete v něm brusinku, jahodu a přírodní aroma - meloun Cantalupe, mučenka, malina, jahoda, černý rybíz, vanilka a smetana. Nasládlá kombinace pro zahřátí v chladných večerech. K dostání i v papírovém obalu BASILUR Tea Book Green III. 75g, papírová krabička (č. 4241)

BASILUR Tea Book III. Green 100g, plechová krabička - kniha BASILUR Tea Book Green III. 75g, papírová krabička

Pro kompletnost doplním ještě knihu BASILUR Book Assorted 32 Bouquet 32x1.5g, plechová krabička - kniha (č. 7771), v níž naleznete celkem 32 samostatně balených nálevových sáčků v kombinaci 4 druhů zelených čajů. Nejedná se tedy o sypaný čaj, jde ovšem o zajímavou verzi dárku pro ty, kteří nemají možnost přípravy sypaného čaje. Navíc oblíbenou volbou elegantního dárku.

BASILUR Book Assorted 32 Bouquet 32x1.5g, plechová krabička - kniha BASILUR Book Assorted 32 Bouquet 32x1.5g, plechová krabička - otevřená kniha

Řada Four Season

Produktová řada čajů Four Season, tedy "čtvero ročních období", obsahuje hned dva znamenité zelené čaje, které patří mezi jedny z nejoblíbenějších a nejprodávanějších. Plechové krabičky jsou ve tvaru čajového listu a 'překvapivě' jsou provedené s obrázkem dle daného ročního období. Mají samozřejmě i papírovou verzi krabičky.

Four Season - Spring Tea - jaro a třešně jsou tu

Je nejprodávanější hned po čaji s jasmínem, možná to bude i nerozhodný souboj. Jarní varianta svěžího zeleného čaje s třešní a pomelem nejen skvěle chutná, ale také i nádherně voní a získá si téměř každého hned dvakrát.  Krabička je provedena v růžové barvě stejně tak, jako když vejdete do třešňového sadu.

Přiznávám, pro chlapa to dárek nebude (ten spíš ocení podzimní černý čaj s příchutí javorového sirupu 7551), ale dívkám a ženám s ním radost uděláte a to velikou. Jen zvážit, zda v plechové krabičce, kterou si dotýčná ráda vystaví - BASILUR Four Season Spring Tea 125g, plechová krabička (č. 7573) a nebo v papírovém balení BASILUR Four Season Spring 100g, papírový obal (č. 7658).

BASILUR Four Season Spring Tea 125g, plechová krabička BASILUR Four Season Spring 100g, papírový obal

Four Season - Summer Tea - léto plné lesních jahod

Ano, léto je báječný čas, kdy rostou právě lesní jahody a při procházkách v přírodě můžete cítit i jejich lákavou sladkou vůni. Lesní jahoda je sama o sobě poměrně aromatická, nemusíte se ovšem bát, že by byl čaj příliž navoněný a agresivní. Je doplněný papájou, chrpou a měsíčkem, má lehce nasládlou chuť a nejspíš bude spíše chutnat ženám a dívkám. Plechová krabička v zelené barvě s letním motivem BASILUR Four Season Summer Tea 125g, plechová krabička (č. 7572) nebo papírová verze BASILUR Four Season Summer 100g, papírový obal (č. 7656)

BASILUR Four Season Summer Tea 125g, plechová krabička BASILUR Four Season Summer 100g, papírový obal

Řada 2v1

Zelený čaj s jasmínem z této řady jsme uvedli hned na začátku a druhým zástupcem z této řady je neméně zajímavý čaj BASILUR 2v1 Citrus & Green 50g & 75g, plechová krabička (č. 7537). Opět v jedné části naleznete 75g neochuceného zeleného čaje Hyson. A druhá část obsahuje 50g ochuceného zeleného čaje v kombinaci ananas 1,5 %, papája 1,5 %, měsíček 0,25 %, růže 0,25 % a přírodní aroma citronu.

BASILUR 2v1 Citrus & Green 50g & 75g, plechová krabička

Bouquet

Z této řady jsme si představili zelený čaj s mátou a zbývá nám tu čaj BASILUR Bouquet Cream Fantasy 100g v plechové krabičce (č. 7548) obsahující kromě zeleného čaje GPSP ještě papáju 7 %, amarant 0,5 % a přírodní aroma jahody a smetany. Svěží a lehká kombinace s nádechem sladkosti a pohody. Také i v papírové krabičce BASILUR Bouquet Cream Fantasy 100g, papírový obal (č. 7643)

BASILUR Bouquet Cream Fantasy 100g v plechové krabičce BASILUR Bouquet Cream Fantasy 100g, papírový obal

 

Čajové srdce - řekni to čajemV době psaní článku přišlo několik novinek ochucených zelených čajů Basilur v papírových obalech. Také tu je několik dalších zajímavých čajů z nabídky firmy Tarlton a vynechali jsme jednu zákazníky přehlíženou "truhličku" od Basiluru. Na ty se podrobněji podíváme v příštím pokračování článku Jak vybrat....

Vzhledem k přicházejícímu svátku sv. Valentýna v nejbližších dnech naleznete v našem Magazínu článek, kde představíme zajímavé čaje právě pro příležitost sv.Valentýna - řekněte to čajem <3